Najczęstsze usterki, na które może napotkać serwis

Od pewnego czasu, obserwujemy coraz więcej firm, które powracają do normalnej działalności. Dzięki temu, na drogi powracają użytkownicy pojazdów, których auta przez dłuższy czas nie były używane lub pokonywały jedynie krótkie trasy. Pojazdy te będą wymagały przeglądu w warsztacie. Zespół Autodata niestrudzenie pracował, aby zebrać najbardziej potrzebne dane, które umożliwią serwisom obsługę tych pojazdów.

                              5 PROBLEMÓW, NA KTÓRE MOŻE NATRAFIĆ SERWISANT

1. Rozładowane akumulatory – Moduł „Odłączanie i podłączanie akumulatora” dzięki tej opcji mechanik szybko odszuka informacje o położeniu akumulatora, uruchomieniu za pomocą kabli rozruchowych oraz resetowaniu. Dodatkowo moduł zawiera instrukcje programowania podnośników szyb i szyberdachu.

2. Słabo działająca klimatyzacja i brzydkie zapachy
– często spowodowane są nadmierną wilgocią gromadzącą się w nieużywanym pojeździe. Odkładająca się wilgoć prowadzi do powstania pleśni i grzybów w filtrach i przewodach układu klimatyzacji. Następstwem czego jest nieprzyjemny zapach. Dzięki danym w module „Położenie montażowe podzespołów elektrycznych” możesz w łatwy i szybki sposób przeprowadzić ogólną diagnostykę w pojeździe. A, w module „Specyfikacje techniczne” odnajdziesz informacje o wymaganych ilościach czynnika chłodzącego i oleju sprężarkowego.

3. Przegląd techniczny – Serwisant posiłkując się danymi dostępnymi w Autodacie ma wgląd do planów obsługi, czasów napraw i kalkulatora kosztów. Poza tym do swojej dyspozycji ma listy kontrolne, które pomogą sprawnie przeprowadzić przegląd.

4. Zapalona kontrolka DPF w przypadku gdy pojazd od dłuższego czasu jeździ tylko na krótkich trasach, filtr cząstek stałych może zacząć wymagać wymuszonej regeneracji. Moduł Autodata „Układ kontroli emisji spalin silnika wysokoprężnego” zawiera opis działania systemu oraz instrukcje, jak rozpocząć regenerację filtra cząstek stałych.

5. Usterki instalacji elektrycznej / wymiana żarówek – Moduł „Rozwiązywanie problemów i wskazówki dotyczące naprawy” to świetne narzędzie, które pomoże Ci szybko ustalić źródło problemu.  Jednymi z powszechnych usterek spotykanych na codzień są niesprawne kierunkowskazy, światła drogowe lub hamowania. Nowsze pojazdy wyposażone są w żarówki LED, a ich wymiana staje się coraz bardziej skomplikowana. Dzięki modułowi Autodata „Wymiana żarówek” masz dostęp do informacji technicznych, które ułatwią to zadanie.